Акциядорлик жамияти томонидан ўз фаолиятида Корпоратив бошқарув кодекси тавсиялари қабул қилиниши тўғрисида ХАБАРНОМА ШАКЛИ
“Ўзбекистон ипотекани қайта молиялаштириш компанияси” Акциядорлик жамияти маълум қиладики, “Ўзбекистон ипотекани қайта молиялаштириш компанияси” Акциядорлик жамияти ягона акциядорининг 2020 йил “25” майдаги қарорига асосан Жамият томонидан 2020 йил “25” майдан эътиборан Акциядорлик жамиятлари фаолияти самарадорлигини ошириш ва корпоратив бошқарув тизимини такомиллаштириш бўйича Комиссиянинг 2015 йил 31 декабрдаги йиғилишининг 9-сонли баённомаси билан тасдиқланган (2016 йил 11 февралда 02-02/1-187-рақам билан рўйхатдан ўтказилган) Корпоратив бошқарув кодексига риоя этиш мажбурияти қабул қилинган.

REPORT FORM on adoption of the recommendations of the corporate governance code in its activities by the joint stock company
“Mortgage Refinancing Company of Uzbekistan” JSC informs that according to decision of the sole shareholder passed on 25 May 2020, the Company has undertaken, starting from May 25, 2020, to comply with the Corporate Governance Code approved by the minutes of the meeting of the Commission on enhancing efficiency of joint stock companies and improvement of corporate governance on December 31, 2015 under No. 9 (registration number 02-02/1-187 dated 11.02.2016).