Yana bir yirik bank - Xalq Banki bilan Bosh qayta moliyalashtirish Kelishuvi imzolandi
2021 yil 26 martda "O'zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish Kompaniyasi" AJ va O'zbekiston Respublikasi Xalq banki o'rtasida Bosh qayta moliyalashtirish Kelishuvi imzolandi. Kompaniyamiz o'z faoliyatini muvaffaqiyatli kengaytirmoqda va hamkor banklar ro'yxati mamlakatdagi eng yirik davlat banklaridan biri - Xalq banki bilan to'ldirildi. Bu biz uchun va xalqimiz uchun ulkan yutuq, chunki bu bank nafaqat aktivlari yoki filial tarmog'idan tashqariga chiqishi, balki chakana kreditlashdagi yutuqlari, mijozlarga xizmat ko'rsatish darajasi va tarkibiy o'zgarishlar bilan 2020 yildan buyon eng yirik banklardan biri bo'lib kelmoqda. Masalan, birgina 2020 yilda Xalq banki butun O'zbekiston bo'ylab 4000 oilaga 388 milliard so'mlik ipoteka krediti berdi. Bank ipoteka kreditlash bo'yicha ulkan tajribaga ega, ipoteka bozorini rivojlantirish bo'yicha ko'plab davlat dasturlarida faol qatnashadi va mamlakatning chinakam xalq banki sifatida o'z nomini mustahkam o'rnatdi.
Kompaniyaning moliyaviy mablag'lari birlamchi va ikkilamchi bozorlardan arzon uy-joy sotib olish, shuningdek, mavjud uy-joylarni ta'mirlash uchun aholini ipoteka kreditlari bilan ta'minlashga sarflanadi.

Подписано Генеральное соглашение с еще одним крупным банком
26 марта 2021 года было подписано Генеральное соглашение о рефинансировании между АО «Компания рефинансирования ипотеки Узбекистана» и АК Народным банком Республики Узбекистана. Наша Компания успешно расширяет свою деятельность и список банков партнеров пополнился одним из самых больших государственных банков страны – АК Народный банк. Это огромный успех для нас и для нашего народа, так как данный банк является крупнейшим не только по активам или разветвлённости филиальной сети, а так же своими успехами в розничном кредитовании, уровнем обслуживания клиентов и структурными изменениями, которые происходят в банке с 2020 года. К примеру, только в 2020 году АК Народный банк выдал ипотечных кредитов на сумму 388 миллиардов cум для 4000 семей по всему Узбекистану. Банк обладает колоссальным опытом в ипотечном кредитовании, активно учувствует во многих государственных программах по развитию ипотечного рынка и крепко закрепил свое имя как истинно народный банк страны.
Финансовые ресурсы Компании будут использованы для предоставления ипотечных кредитов населению на покупку доступного жилья на первичном и вторичном рынках, а также на ремонт существующего жилья.