"O'zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi" AJ "uzA+" darajasida milliy miqyosda birlamchi kredit reytingini qo'lga kiritdi
"O‘zbekiston ipotekani qayta moliyalashtirish kompaniyasi" AJ (Kompaniya)ga nufuzli reyting agentligi hisoblanmish "Ahbor-reyting" MChJ (Ahbor-Reyting) tomonidan 2023-yil yakunlari reyting natijalariga ko'ra "barqaror" prognozi bilan "uzA+" darajasida milliy miqyosda birlamchi kredit reytingi berildi.
"uzA+" reytingi Kompaniyaning kreditga layoqatliligining juda yuqori va shu bilan birga, kredit xavfining juda past darajasini anglatadi.
"uzA+" reytingiga ega bo'lgan kompaniyalar kreditorlar, depozitorlar, va investorlar oldidagi moliyaviy majburiyatlarini o'z vaqtida va to'laqonli bajarish uchun yuqori salohiyatga ega bo'lgan tashkilotlar hisoblanishadi.
Kompaniya reytingi uning kapital bozoridagi o'sib borayotgan mavqeini, taniqli brendini, tavakkalchilikni boshqarishning a'lo ko'rsatkichini, muvozanatli likvid pozitsiyasini va maqbul kapitallashuvni, shuningdek, doimiy ravishda o'sib borayotgan moliyaviy natijalarni aks ettiradi.

АО "Компания по рефинансированию ипотеки Узбекистана" получила первичный кредитный рейтинг на национальном уровне на уровне "uzA+"
АО "Компания по рефинансированию ипотеки Узбекистана" является авторитетным рейтинговым агентством ООО" Ахбор-рейтинг " (Ahbor-Reyting) по итогам рейтинга по итогам 2023 года был присвоен первичный кредитный рейтинг в национальном масштабе на уровне "uzA+" с прогнозом "стабильный".
Рейтинг" uzA+ " означает очень высокий уровень кредитоспособности компании и в то же время очень низкий уровень кредитного риска.
Компании с рейтингом "uzA+" считаются организациями с высоким потенциалом своевременного и полноценного исполнения своих финансовых обязательств перед кредиторами, вкладчиками и инвесторами.
Рейтинг компании отражает ее растущее положение на рынке капитала, узнаваемый бренд, отличные показатели управления рисками, сбалансированную ликвидную позицию и оптимальную капитализацию, а также постоянно растущие финансовые результаты.